25 آبان, 1399
هنری و تبلیغاتی

مدل لباس

اکثر افراد در مقابل دوربین واقعا احساس اضطراب و ناراحتی می کنند. حتی یک مدل باتجربه نیز نمی تواند ذهن شما را بخواند و بفهمد که اهداف و نیات شما چه هستند. بنابراین قبل از این که شروع کنید، در کنار آن شخص بنشینید و در مورد برنامه هایی که برای آن جلسه عکاسی مدلینگ دارید با او صحبت کنید.

ایده خود را توضیح دهید، اهداف خود را به اشتراک بگذارید، طرح ریزی کنید که می خواهید ژست ها چطور باشند، و به دنبال چه حالت هایی هستید. یک اشتباه بزرگ که بسیاری از عکاسان مرتکب می شوند این است که با مدل خود مانند یک مجسمه زنده رفتار می کنند، فقط او را ژست دهی و هدایت می کنند، و فراموش می کنند که مدل در واقع یک انسان است.

با حرف زدن در مورد همه چیز در ابتدا، به آن شخص کمی ساختار، زمینه، و درک وضعیت می دهید، که به او کمک می کند تا کمتر عصبی و مضطرب باشد. همچنین فرصتی به او می دهد تا با این فرآیند درگیر شود، حتی ممکن است مُدل ایده هایی از خودش داشته باشد که می تواند آنچه که شما از ابتدا برنامه ریزی کرده بودید را بهبود بخشد.

ایجاد یک وضعیت مشارکتی و دوجانبه در عکاسی مدلینگ، اعتماد و تعامل ایجاد می کند، موانع را کاهش می دهد، به آرامش مدل کمک کرده و در نهایت نتیجه بهتری به شما می دهد. حصول اطمینان و بازخورد مداوم در طول جلسه عکاسی نیز برای حفظ انگیزه آنها مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *